УТЕХА ЗА СТУДЕНТИТЕ

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

20100122

Пишување 

УТЕХА ЗА СТУДЕНТИТЕ
(за повеќе кликни на насловот)
Ова треба да го знааат оние студенти на кои им е потребна утеха по неположениот испит. Сигурни сме дека ќе стекнат поголема самодоверба. Па видете зошто паѓаме на испити!


 • Годината има 365 дена за учење


 • Кога ќе земеш дека има 52 недели, остануваат само 313 дена.


 • Во лето отпаѓаат 50 дена, бидејќи е претопло за работење, затоа остануваат 263 дена.


 • Спиеме 8 часа дневно во една година, кога ќе се соберат тоа е 122 дена, значи остануваат 141 ден.


 • Ако ништо не работиме еден час дневно, тоа се 15 денови помалку, значи останувааат 126 денови.


 • Сите поминуваме 2 часа на оброк и така губиме 30 дена годишно, па ни остануваат 96 денови во годината


 • Дневно поминуваме 1 час на телефон зборувајќи со фамилија, пријатели, кое ни зема 15 дена и остануваат 81 ден.


 • Испитите и тестовите ни земаат 35 денови во годината, па ни остануваат 46 дена.


 • Земаме околу 40 дена годишен одмор и доаѓаме до бројка од 6 дена.


 • Да речеме дека сме болни најмалку 3 дена, со што ни останува само 3 дена за учење.


 • Ако излеземе само 2 пати, ни остана 1 ден.


 • Ама тој ден ви е роденден..затоа...


Ви посакуваме среќа на испитите!
avatar
mekici

Број на мислења : 1382
Join date : 2009-09-10

http://mekici.ideaboard.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот